FOR HORSE SHOW - sobota 6. 4. 2019 - VYPRODÁNO!
Manželé Novotní a NOVUS ORIGO


Pohádkové vystoupení o pradávném souboji dobra a zla. Malá víla bude čelit ohnivému zlosynovi. Dokáže jí vílí královna pomocí dobrého světla zachránit? A co se stane s divokým ohnivcem? To uvidíte ve večerní show v podání manželů Novotných, jejich fríských perel a skupiny Novus Origo. Vystoupení plné ohně, světla, pyrotechniky.Co uvidíte v denním programu veletrhu FOR HORSE


Každý den bohatý denní doprovodný program, více na www.forhorse.cz

 • Ukázka koňského póla
 • Oslíci – využití plemene
 • ZH Písek a ZH Tlumačov – ukázka práce chladnokrevných hřebců – čtverylka
 • Petra Zemanová a Diablo – práce ve volnosti
 • Paravoltiž – Česká hiporehabilitační společnost
 • Minihorse – skokové ukázky
 • Přehlídka plemenných klisen slezského norika – Farma Klokočov
 • Haraldos Stunt Brothers – džigitovka
 • Veronika Živnová, Pura Raza Espaňola - práce na ruce
 • ZH Tlumačov – kočár s moravskými belgiky
 • Stáj u Sepíka – welshpony a jeho využití
 • Pony farma – čtverylka haflingů a irish cobů
 • Shetlandský pony – využití plemena v průběhu historie
 • Fjordi Stará Paka – pushball
 • NOVUS ORIGO – ukázka práce s frískými koňmi
 • J. Bednářová Smíšková – práce s welshpony a dětmi, přirozená komunikace
 • J. Podzemská – Minihorse v zápřahu
 • David Provazník – ukázky rychlostních soutěží westernu
 • Ranč Sokolí hnízdo – DOMA VAQUERA
 • Haraldos Stunt Brothers – ukázka rytířských turnajů
 • Policie hl. města Prahy – ukázky práce v terénu


DOMA VAQUERA NA FOR HORSE


Jiskrný jezdecký projev, výbušnost v kombinaci s vynikající ovladatelností, rychlé série různých manévrů, jež mají své kořeny v práci s dobytkem. Tak bychom mohli charakterizovat tuto původně pracovní disciplínu, která umožňuje jezdci plnit každodenní povinnosti na dobytkářském ranči z koňského hřbetu. Tím jezdcem může být například chovatel dobytka, nebo najatý honák, který často tráví hodiny v sedle a pracuje s garrochou, což je různě dlouhá dřevěná tyč sloužící ke shánění dobytka, jeho oddělování, nebo ke srážení jednotlivých kusů k zemi. Ve své závodní podobě je Doma Vaquera velmi náročnou zkouškou dovedností koně i jezdce.

Tento stále živý styl jízdy na koni návštěvníkům veletrhu FOR HORSE přiblíží manželé Sokolovi z Ranče Sokolí hnízdo v Lukavci, se dvěma valachy plemene Pura Raza Espanola českého chovu, které jsme požádali, aby nám o sobě v následujícím rozhovoru prozradili více.

 

1.     Kdy a za jakých okolností jste se dostali ke koním? 

Ani jeden z nás nepochází z koňácké rodiny, ale motali jsme se kolem koní už od dětství a pak jsme společně navštěvovali jezdecký kroužek při SZTŠ v Novém Jičíně. Později si každý z nás pořídil nějakého vlastního koníka a zkoušel si naplnit své sny. Jirka jezdil western a toulal se na koni přírodou, já se pokoušela o sportovní ježdění. Pak nás život opět svedl dohromady a oba jsme propadli kouzlu andaluských koní.

2.     Jaký druh práce s koňmi Vás nejvíce baví?

Každý  čas strávený s našimi koňmi je zábava. Snažíme se , aby naši koně byli všestranní a spolehliví parťáci, baví nás klasická drezurní práce na jízdárně pod sedlem, anebo hry jen tak ve volnosti, milujeme dlouhé vyjížďky a několikadenní vandrování. Podstané je, že každá práce, každá aktvita nám přináší radost, a že naši koně jsou spokojení.

3.     U koho jste hledali inspiraci? 

Na začátku byla inspirace v knihách.Posledních pár let máme štěstí na skvělé lidi, kteří koním rozumí a umí své umění předat. Po tom, co jsme si pořídili 2 mladé hřebečky PRE, nám osud poslal skvělého člověka Angela Cida Camáse, který nás inspiruje svým jezdeckým uměním a španělskou jezdeckou tradicí a kulturou. Dalším člověkem, který nám velmi pomohl s pochopením vztahu člověk a kůň, je Fred Bednář, u kterého čerpáme inspiraci při výcviku ze země i v sedle.

4.     Podle jakých kritérií si své svěřence vybíráte? 

Obecně každý kůň je jedinečný a má nějaký svůj potenciál. Ale nám se prostě líbí iberští koně,  pro jejich temperament, jiskru, inteligenci a cit.

5.     Jakých úspěchů si ve své kariéře nejvíce ceníte?

Ani jeden z nás nedělá jezdeckou kariéru. Máme radost z malých úspěchů. Jeden z našich klasických jezdeckých vzorů Nuno Oliveira řekl , že jezdecké umění je to, když se člověk a kůň stanou jedním. Tak to by asi byl vrchol našeho snažení.

6.     Existuje nějaký kůň, kterého byste mohli označit za svého životního koně? 

Nelze jmenovat jednoho, každý kůň byl nebo je něčím vyjímečný a zanechal stopu v srdci a velkou zkušenost.

7.     Co jste si připravili pro publikum veletrhu FOR HORSE 2019? 

Chtěli bychom návštěvníkům veletrhu přiblížit iberskou kulturu pomocí hudby, tance a práce s koňmi.Michal Bednář - hvězda FOR HORSE SHOW


Jak se chlapec z malé jihomoravské vísky stane hvězdou světových jezdeckých show? Jaký je jeho pohled na život u koní a práci s nimi? To se můžete dočíst v rozhovoru s panem Michalem Bednářem, členem skupiny Haraldos Stunt Brothers a hlavní hvězdou večerní show veletrhu FOR HORSE 2019.

Kdy a za jakých okolností jste se dostal ke koním? 

Dalo by se říci, že jsem u koní od malička. Pocházím z „koňařské“ rodiny, kde mě oba rodiče již od ranného věku učili pracovat s těmito nádhernými zvířaty a dodnes jsou pro mne oba velkou inspirací. Při pátrání v paměti se mi vybavuje jedna z prvních vzpomínek, na trošku divokou vyjížďku v lese na našem plemenném hřebci Týmovi (2759 Tým, WPBr), která sice dobře začala, ale pak se nějak zvrtla a já jsem tehdy skončil se zlomenou klíční kostí. To mi bylo pět let. J

Jaký druh práce s koňmi Vás nejvíce baví?

Ještě před pár lety by moje odpověď byla zcela jednoznačná: „ kaskadéřina“. Je to totiž činnost, která přináší hodně adrenalinu, dostáváte se při ní do mezních situací, testuje svoje možnosti i možnosti koně a učíte se správné technice pádů. A tohle všechno pro mě vždy byla obrovská výzva. V posledních letech jsem se ale posunul zase o kus dále a nyní mě stejně jako kaskadérská práce naplňuje „práce s koněm beze slov“, kdy já a kůň tvoříme jeden harmonický celek, vzájemně si nasloucháme a naše myšlenky jsou propojeny. Je to prostě nádherný pocit.

U koho jste hledal inspiraci? 

Nejlepší inspirací jsou pro mě samotní koně. Pozorovat je a učit se od nich je ohromující. Během svého života jsem potkal mnoho zajímavých a inspirujících lidí, ale asi nejvíce na mne v tomto ohledu zapůsobil Jean Francois Pignon, který si se svými svěřenci dokázal vybudovat neuvěřitelně silný vztah, své koně miluje a oni jsou na oplátku ochotni vyplnit každé jeho přání. To stejné je i mým cílem.

Podle jakých kritérií si své svěřence vybíráte? 

Nejsem si jistý, zda mám pro výběr koně nějaká striktní kritéria a vlastně ani nemohu říci, zda jsem já tím, kdo si koně vybírá. Dle mého názoru je celý proces spíše otázkou pocitů, mých vlastních a mého koňského protějšku, které získáme při našem prvním setkání. Prostě se na sebe podíváme a v tu chvíli oba víme, že proti nám stojí ten „parťák“, na kterého jsme čekali. J Koně jsou stejně jako lidé velké individuality a já za svůj život ještě nepotkal koně, se kterým bych nedokázal navázat kontakt a pracovat.

Jakých úspěchů si ve své kariéře nejvíce ceníte?

Asi by bylo vhodné se na tomto místě zmínit o TROY – THE EPIC HORSE SHOW v Číně, o skvělých výsledcích na Mistrovství světa v trikovém ježdění v Moskvě, o mém působení v Německu, či o natáčení mnoha zajímavých filmů. Největší odměnou je ovšem pro mě to, že mohu dělat to, co mě nejvíce baví, že mohu lidem při svých vystoupeních rozdávat radost, plnit současně své i jejich sny a třeba, kdo ví, i někoho inspirovat. 

Existuje nějaký kůň, kterého byste mohl označit za svého životního koně? 

Pro mě je každý kůň, kterému jsem věnoval část svého srdce a života důležitým a opravdu nemohu vybrat jen jednoho. Naopak, u mě by těch „životních“ koní byla docela dlouhá řada. Od každého z nich jsem se něco naučil a každý z nich pro mě byl zároveň parťákem i přítelem.

Co jste si připravil pro diváky veletrhu FOR HORSE 2019?

Jsem součástí skupiny Haraldos Stunt Brothers a na veletrhu FOR HORSE se divákům společně představíme jak v rámci denního programu, tak ve večerní show. Naše seskupení má mnoho skvělých kaskadérů, kteří návštěvníkům přiblíží tu základní kaskadérskou práci, ale samozřejmě i pokročilou akrobacii v podobě náročných triků, jako je např. džigitovka. Exkluzivně pro večerní show veletrhu jsme si připravili představení nabité akcí, souboji a pyrotechnickými efekty, který je ale vlastně zároveň příběhem milostným, neboť je o vztahu Ducha Hromu s pozemskou dívkou, jež se jednoho dne dostane do nebezpečí a on sestoupí z nebes, aby ji chránil. Jak celý příběh dopadne? Na to se přijďte podívat na večerní show veletrhu FOR HORSE. Budeme se na vás těšit.„DIABLO“ KŮŇ DVOU TVÁŘÍ


Termín „drezura“ je dnes již všeobecně známým i laické – nekoňařské veřejnosti. Označuje se jím jedna ze základních jezdeckých disciplín, která má svá přesná pravidla a průběh, a která také vyžaduje od koně i jezdce konkrétní výstroj. Myslíte si, že je možné drezuru na střední a vyšší úrovni praktikovat i bez předepsaného vybavení, tedy na koni, který není postrojen ani uzdou, ani sedlem? Odpověď na tuto otázku poskytne všem návštěvníkům letošního veletrhu FOR HORSE vystoupení dvojice Petra Wiktoria Zemanová a Diablo. Této drezurní jezdkyni jsme položili několik dotazů:

 

Kdy a za jakých okolností jste se dostala ke koním? 
Ke koním mne to táhlo už od nejútlejšího věku, ačkoliv jsem nevyrůstala v „koňařské rodině“. Jako mnoho jezdců jsem prošla různými jezdeckými kluby a stájemi, kde jsem se většinou utvrdila v tom, že tudy cesta nevede a není to nic pro mě.

U koho jste hledala inspiraci? 
Posléze jsem ale narazila na skvělou trenérku Míšu Nágrovou, která mi ukázala to pravé kouzlo drezury a hodně mě toho naučila. Od té chvíle mi bylo jasné, kudy se chci jezdecky ubírat. Naučila mne důležité základy, a když dozrál čas, byla mi pomocníkem a rádcem, když jsem si pořídila svého prvního koně.
Poslední asi čtyři roky spolupracuji s Angelem Cidem ze Španělska, jehož kurzy zde v Čechách pořádá Veronika Živnová. Pokaždé odjíždím domů nabitá energií a novou inspiraci pro další práci.
Ale snažím se mít stále oči i mysl otevřené a čerpat inspiraci i z jiných směrů a vybrat si z každé metody to nejlepší.

Jaký druh práce s koňmi Vás nejvíce baví?
Jak už jsem nastínila, je to drezura. Představuje pro mě partnerství, souhru, takový tanec člověka a koně. Jezdec musí být precizní, uvědomovat si nejenom své, ale i koňské tělo a dorozumět se se svým partnerem těmi nejjemnějšími prostředky.
I proto je pro mě velkou výzvou a cílem přenést klasickou drezuru v jízdu bez sedla a uzdečky a dát možnost koni vést se mnou svobodný dialog

Podle jakých kritérií si své svěřence vybíráte?Myslím, že moji koně si spíš vybrali mě než naopak :)

Jakých úspěchů si ve své kariéře nejvíce ceníte?
Mám radost z každého maličkého pokroku, kterého spolu se svým koněm dosáhneme.
Závodění mne nikdy zrovna nelákalo, ale líbí se mi myšlenka Bezudidlového spolku, který vznikl v minulém roce a dává jezdcům a koním možnost zazávodit si i bez udidla, takže jsme se zúčastnili loňského mistrovství ČR. Poprvé jsme také vyjeli do zahraničí a na mezinárodním mistrovství bez uzdečky jsme si dojeli v drezuře pro třetí místo.

Existuje nějaký kůň, kterého byste mohli označit za svého životního koně? 
Mým osudovým koněm byla bezpochyby moje první klisna fríského koně Rimke de Beleerd. Zamilovala jsem se do ní téměř okamžitě a prožily jsme spolu nádherné chvíle. Nebylo to s ní snadné, ale o to víc mne toho naučila a navždy pro mě bude tím mým prvním vysněným koněm.
A momentálně mám velké štěstí, že mám Ďáblíka, který je úžasně pracovitý a ochotný pro každou blbost, kterou si na něj vymyslím.

Co jste si připravili pro publikum veletrhu FOR HORSE 2019? 
S Diablem nás diváci uvidí v denním programu i ve večerní show. Předvedeme drezurní ukázku bez sedla a uzdečky a další práci ve volnosti.V RYTMU OHNIVÉHO FLAMENKA


Flamenkový tanec představuje fascinující prožitek plný vášně, něhy a půvabu, ale i nenávisti a vzdoru. Může být na jedné straně jak symfonií rytmu a čisté radosti ze života, tak se na druhé straně může stát studnou té nejhlubší melancholie. Je vlastně směsicí všech myslitelných lidských emocí. Prolínají se v něm tanec a zpěv s virtuózní hrou na kytaru a odráží se v něm bohatá historie Iberského poloostrova.

Flamenko je pevnou součástí iberské kultury stejně jako španělští koně. Jedno od druhého nelze oddělit. Určitě není náhoda, že rytmus flamenka skvěle odpovídá rytmu dobrého kroku a dobrého cvalu španělského koně.

Návštěvníci letošního veletrhu FOR HORSE si díky společnosti ASALTEE budou moci vychutnat tuto jedinečnou podívanou při společném vystoupení věhlasné flamenkové tanečnice paní Denisy de Gregori, která v současné době ztvárnila roli Carmen ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, a čtyř koní plemene Pura Raza Espanola, předváděných dámami Veronikou Živnovou a Eliškou Šmedkovou, Pavlou Sokolovou a panem Jiřím Sokolem. Společně nám zprostředkují nádhernou atmosféru typických španělských slavností, kde ženy a dívky oblečené v pestrobarevných šatech se širokými volány a ozdobené květinou ve vlasech tančí v ulicích a svou radostí ze života a spontánností jsou schopné očarovat a podmanit si každého diváka. Věříme, že obdobný prožitek si z návštěvy veletrhu odnesete i Vy.Fantasy show v podání Haraldos Stunt Brothers


Přitahuje vás elegance, vznešenost a krása španělských koní? Chtěli byste na vlastní oči vidět skvělé jezdecké i kaskadérské výkony ve spojení s nádhernou hudbou a úžasnými kostýmy? Věhlasná skupina Haraldos Stunt Brothers  se představí ukázkami v denním programu veletrhu FOR HORSE i ve velkolepé „FANTASY SHOW“.  

Toto jezdecké seskupení oslaví v letošním roce již čtvrt století své existence a patří k prvním jezdeckým skupinám, které se v ČR začaly věnovat rytířským turnajům. Postupem času získávali cenné zkušenosti na domácích i zahraničních kolbištích, jejich vystoupení mohli obdivovat milovníci show na nejrůznějších místech celého světa. Početnou skupinu fanoušků mají zejména v Německu, kde se široké veřejnosti představili na mnoha prestižních akcích, včetně Apassionaty. K jejich největším úspěchům z poslední doby ovšem jednoznačně patří účast ve světové jezdecké show „TROY – THE EPIC HORSE SHOW“ 2018 v Číně, kde právě jeden z protagonistů této skupiny pan Michal Bednář ztvárnil jednu z hlavních rolí. O tuto show projevilo zájem i Las Vegas.  Dalším obrovským úspěchem tohoto „bratrstva“ byla účast na mistrovství světa v trikovém ježdění v Moskvě, kde se zástupci skupiny Haraldos na základě fantastických výkonů zařadili mezi světovou elitu v oboru a získali mnoho cenných umístění.

Pro svoji práci využívají členové skupiny především koní plemene Pura Raza Española (PRE), jejichž odvaha, hbitost, vynikající mechanika pohybu a skvělá přirozená rovnováha z nich vedle líbivého vzhledu dělají ideální koně pro show. Z některých z nich se staly i slavné filmové hvězdy. Účinkovali ve filmech hollywoodské produkce: Příběh rytíře, Narnie, Knight Fall, nebo Jan Žižka (Medieval). Čeští filmoví tvůrci je obsadili např. do filmů Báthory, Korunní princ, Muzikanti a mnoha dalších.

Členové skupiny Haraldos Stunt Brothers se na veletrhu FOR HORSE během čtyř dnů představí českému publiku hned několikrát, ale největší prostor dostanou právě v noční show. Jejich vystoupení je nádhernou kombinací uměleckého výkonu a sportu. Přesvědčit se o tom můžete sami v pátek 5. 4. 2019 a v sobotu 6. 4. 2019 vždy od 19:30. Nenechte si ujít tuto velkolepou podívanou!Jízda králů zahájí FOR HORSE SHOW


Kdo se může stát tzv. „letnicovým králem“? Proč je král oblečen v ženských šatech, obličej mu zakrývají pentle a v ústech má růži? Jakou funkci má jeho doprovod? Odkud tento krajový obyčej pochází? Odpovědi nejen na tyto otázky, ale i na mnoho dalších získáte při návštěvě letošního veletrhu FOR HORSE, kde bude tento tradiční lidový obyčej exkluzivně představen širší veřejnosti Kunovickým banderiem.

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na specifické zdobení koní, které se k tomuto obyčeji váže, a které se odlišuje podle místa konání jízdy králů a také podle funkce jezdců v bandériu. Toto zdobení sestává z velkého množství papírových růžiček, třásní, pentlí a mašlí, srdcí a penízků. Jejich výroba vyžaduje mnoho času a šikovných ženských rukou. Jednotlivé ozdoby jsou pak koním vplétány do hřív a ohonů, připevňovány na uzdečky a ohlávky, nebo jsou spojovány do větších ploch, jež se upevňují na turecký šátek a zakrývají boky a celou záď koně. Součástí výzdoby každého koně v banderiu je také velké opentlené lepenkové srdce, které nese kůň na prsou.

Kunovické banderium vám přiblíží tento starý slovácký zvyk, ve kterém kromě samotného krále uvidíte také praporečníka, vyvolávače - výběrčí  ve svátečních kunovických krojích v sedle Českomoravských belgických koní. Součástí banderia bude i dvojspřeží plemenných hřebců Českomoravského belgika ze Zemského hřebčince Tlumačov - Amazon a Santys  - kteří budou mít tu čest, že povezou mladého krále a jeho rodiče.

Úkolem vyvolávačů je oslovit veršovanou formou všechny, které banderium poctí svou návštěvou a požádat je o dar pro krále a jeho družinu. Za obdržené dary obyvatelům jednotlivých domů poděkují a obvykle ještě připojí přání všeho dobrého.

Jízda králů je natolik unikátním krajovým obyčejem, že byla v listopadu 2011 zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Jedná se bezesporu o jeden z těch mála krásných obyčejů, které dodnes halí rouška záhad a tajemství. Nemůžeme přesně říci, proč tento rituál zasvěcování chlapců v muže vlastně vznikl, je však důležité, že byl v autentické podobě uchován pro další generace. Za normálních okolností byste jízdu králů mohli sledovat pouze v několika málo obcích na Slovácku a Hané. Nyní máte příležitost se s touto starobylou tradicí seznámit buď naživo přímo v Praze při návštěvě noční show veletrhu FOR HORSE, nebo prostřednictvím výstavy fotografií pana Ing. Dalibora Gregora, která bude rovněž součástí veletrhu. Kunovické banderium se na vás již těší.Hana Vašáryová a Filipa


Hana Vašáryová vystoupí ve večerní show se svou úžasnou desetiletou klisnou  Filipou.  Hana Vašáryová je naše úspěšná přední drezurní jezdkyně. Třikrát vyhrála MČR, třikrát Český drezurní pohár, třikrát se stala Jezdcem roku a třikrát byla celkovou vítezkou Pavo poháru Jezdectvi.

 Předprodej vstupenek na veletrh FOR HORSE


Druhý ročník veletrhu potřeb pro koně, chovatele a milovníky koní FOR HORSE se v PVA EXPO PRAHA uskuteční v rámci souběhu veletrhů pro rodinu a volný čas FOR FAMILY. Vedle FOR HORSE budou moci návštěvníci zavítat i na veletrhy FOR KIDS a FOR PETS.
Vrcholem celé akce je pak páteční a sobotní večerní koňská FOR HORSE SHOW, na které návštěvníci zhlédnou fantastická vystoupení v podání předních tuzemských drezérů a jejich koní.

Vše pro nejkrásnější zvíře světa

Specializovaný odborný veletrh FOR HORSE je příležitostí pro představení novinek na trhu v oblasti krmiv, veterinárních, minerálních a kosmetických přípravků, technických pomůcek, transportních zařízení, kompletního jezdeckého vybavení a potřeb. Pod jednou střechou se tu ve dnech 4. až 7. dubna 2019 sejdou tuzemští a zahraniční vystavovatelé, výrobci i obchodníci. Pokud tedy patříte mezi majitele, chovatele a milovníky koní a jezdecké kultury, rozhodně byste do letňanské veletržní stáje měli zavítat.

Nedílnou součástí akce bude také doprovodný program, který návštěvníkům nabídne celou řadu vystoupení. Každý den se v denním programu představí mini poníci, oslíci, ale i fríští koně nebo jízdní oddíl Policie ČR. Dále se seznámíte s hipoterapií a tep vám zvedne třeba i westernová show a rychlostní soutěže. Nebudou chybět ani plemenné přehlídky a ukázka koňského póla. Přijmout pozvání na velkou večerní FOR HORSE SHOW pak budete moci prostřednictvím ukázek samotných účinkujících.

Předprodej vstupenek na veletrh FOR HORSE zahájen zde.Haraldos Stunt Brothers
Jízda králů
Flamenco - Veronika Živnová
Předprodej vstupenek na veletrh For Horse
Předprodej vstupenek na FOR HORSE SHOW
Western


Westernové ježdění předvede David Provazník se svým koněm Star Go To Impress, který je hodný paličatý pohodář milující svého páníčka.

David je několikanásobný mistr Stake race a Key hole race na ME Appaloosa 2017 a 2018. 

 Paravoltiž


Paravoltiž, akrobacie na koni, je v základech shodná s voltiží, je však přizpůsobená jedinci se zdravotním nebo mentálním postižením. Paravoltižér vykonává na nesedlaném koni gymnastické cviky, a to buď samostatně, ve dvojici nebo ve skupině.

 

V paravoltižních ukázkách České hiporehabilitační společnosti uvidíte na kruhu chodit chladnokrevné koně. Zařazení chladnokrevných koní do voltiže není tak obvyklé. Tito koně tolik nezaujmou na první pohled, ale jsou laskaví především k dětem, jsou trpěliví a ochotní. Jejich krok je výrazný ale pohodlný, dostatečně široký hřbet dává pocit bezpečí a jistoty. 

 

 

 Veronika Živnová a Sarmiento


MVDr. Veronika Živnová se věnuje španělským koním už řadu let. Měla možnost je poznat a pracovat s nimi v Itálii, kde jezdila a předváděla tato zvířata na feriích ve Veroně, Miláně a v Římě. Rovněž dlouhodobě spolupracuje s Královskou školou v Jerezu, což je světová jezdecká škola. V ČR propaguje iberskou kulturu spojenou s koňmi a flamenkem.Petra Zemanová a Diablo


Petra Wiktoria Zemanová miluje koně od útlého dětství. Jejím prvním koněm byla fríská klisna Rimke de Beleerd z Nizozemska. Po pár letech jí zkřížil cestu Diablo, se kterým se začala více věnovat závodnímu ježdění a vyšší drezuře. Jejím cílem je se stále jezdecky vzdělávat a posouvat jak v klasické drezuře, tak i v bezudidlovém  ježdění. 

Na FOR HORSE SHOW předvede Petra Zemanová a Diablo ukázky klasické drezury a jízdu bez sedla a uzdečkyHaraldos Stunt Brothers


Hlavními hvězdami bude Michal Bednář a jeho Haraldos Stunt Brothers. Profesionální dráha Michala začala v pěti letech. Mnoho let  působil v zahraničí, kde se vypracoval až na hlavní postavu světové jezdecké show Troya, která oslnila svět a o kterou projevilo zájem i Las Vegas.O jeho osobu se zajímá i Apasionata.  Během své kariéry se neustále vzdělává u těch nejlepších, mezi jeho nejslavnější učitele patří  J. F. Pignon, který navštívil koncem roku 2018 Prahu v rámci Prague Playoffs

Diváci se mohou těšit na Haraldos ve Fantazy show, která bude vrcholem večera.Jízda králů


Starodávný obyčej, zapsaný na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

 

Nestačí jen vidět. TO SE MUSÍ ZAŽÍT!

 

Ukázka koní jízdy králů Kunovice zahájí doprovodný program veletrhu FOR HORSE i večerní FOR HORSE SHOW.

 Vstupenky For Horse Show 2019


ZAČÁTEK: 19.30 hodin

DOBA TRVÁNÍ: cca 2 hodiny

MÍSTO: PVA EXPO PRAHA, Hala 5 C,D; sezení na tribunách bez místenek

 

VSTUPNÉ V PŘEDPRODEJI DO 3. 4.: 400 Kč

VSTUPNÉ OD 4. 4.: 500 Kč

 

PROGRAM FOR HORSE SHOW

Jízda králů Kunovice

Defilé kočárů ZH Tlumačov a Písek a farmy Klokočov

Vysoká škola španělská v podání Asaltee

Drezurní umění Hany Vašáryové

Klasické i přirozené ježdění v podání Petry Zemanové

Umění paravoltiže České hiporehabilitační společnosti 

Manželé Novotní a Novus Origo

Fantasy show s prvky trick ridingu od Haraldos Stunt Brothers

 Program FOR HORSE SHOW


Jízda Králů

Ukázka nádherné moravské tradice, v současnosti pod záštitou Unesco

Paravoltiž

Vtipné cvičení na hudbu svěřenců Epony, účastníků mistrovství republiky

Petra Zemanová a Diablo

Souhra jezdce a koně pod sedlem i ve volnosti , na principech klasické drezury

Defilé kočárů ZH Tlumačov a Písek a farmy Klokočov

Krása chladnokrevných koní, našich původních pracovních plemen

Hana Vašaryová a Filipa

Vrcholná drezurní ukázka naší přední a velice úspěšné drezurní jezdkyně 

Španělské flamenco

Skupina Asaltee - Veronika Živnová, Eliška Šmedková, manželé Sokolovi, Denisa di Gregori - ukázka spojení vášnivé hudby, krásné tanečnice a španělských koní

Manželé Novotní a Novus Origo

Pohádkové vystoupení o pradávném souboji dobra a zla.

Fantasy show v podání Haraldos Stunt Brothers

Příběh o lásce a smrti. Originální show s prvky přirozené komunikace, jízdy na nesosedlaných koních a trickridingu.

 

 

 Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019
Kudy k nám


Doprava do PVA EXPO PRAHA

Adresa výstaviště:

Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany
GPS: Loc: 50°7'41.662"N, 14°30'51.679"E

Parkování:

Parkovací prostory pro potřeby vystavovatelů mají kapacitu až 700 míst uvnitř areálupro návštěvníky až 2500 míst v bezprostřední blízkosti areálu (parkovací řád).
Je možné využít i záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu.

Doprava k areálu prostřednictvím MHD:

Metro

Nejpohodlnější doprava do areálu PVA je linkou metra C do stanice Letňany.

Autobusy MHD

Pro dopravu do PVA slouží i pravidelné linky MHD do autobusové stanice:

 • Výstaviště Letňany
 • Letňany (metro C) + pěšky cca 5 min.
  • autobus 110

       Třeboradice - Dolní Počernice 

  • autobus 136

       Sídliště Čakovice - Jižní Město  

  • autobus 140

       Palmovka - Čakovice - Miškovice 

  • autobus 158

       Letňany - Čakovice - Třeboradice    

  • autobus 166   

    Domov Seniorů Ďáblice - Střížkov - Třeboradice     

  • autobus 195

       Krausova - Jesenická   

  • autobus 201

       Nádraží Holešovice - Černý Most  

  • autobus 209       

     Nádraží Uhříněves - Ve Žlíbku - Obchodní centrum Čakovice              

 

Noční autobusy

 autobus  911   Sídliště Čakovice - Nádraží Hostivař        
 autobus 953   Brandýs n.L.-St.Boleslav,Aut.st. - Praha,Palmovka    

Informace o MHD v Praze

Mapa: