V RYTMU OHNIVÉHO FLAMENKA


Flamenkový tanec představuje fascinující prožitek plný vášně, něhy a půvabu, ale i nenávisti a vzdoru. Může být na jedné straně jak symfonií rytmu a čisté radosti ze života, tak se na druhé straně může stát studnou té nejhlubší melancholie. Je vlastně směsicí všech myslitelných lidských emocí. Prolínají se v něm tanec a zpěv s virtuózní hrou na kytaru a odráží se v něm bohatá historie Iberského poloostrova.

Flamenko je pevnou součástí iberské kultury stejně jako španělští koně. Jedno od druhého nelze oddělit. Určitě není náhoda, že rytmus flamenka skvěle odpovídá rytmu dobrého kroku a dobrého cvalu španělského koně.

Návštěvníci letošního veletrhu FOR HORSE si díky společnosti ASALTEE budou moci vychutnat tuto jedinečnou podívanou při společném vystoupení věhlasné flamenkové tanečnice paní Denisy de Gregori, která v současné době ztvárnila roli Carmen ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, a čtyř koní plemene Pura Raza Espanola, předváděných dámami Veronikou Živnovou a Eliškou Šmedkovou, Pavlou Sokolovou a panem Jiřím Sokolem. Společně nám zprostředkují nádhernou atmosféru typických španělských slavností, kde ženy a dívky oblečené v pestrobarevných šatech se širokými volány a ozdobené květinou ve vlasech tančí v ulicích a svou radostí ze života a spontánností jsou schopné očarovat a podmanit si každého diváka. Věříme, že obdobný prožitek si z návštěvy veletrhu odnesete i Vy.